.

.

New
Kadimendium 4-Канал Реле, ПХБ и Домување ЛЕР Реле Модул Реле Канал за Морски Пловила Светлина Опрема

Kadimendium 4-Канал Реле, ПХБ и Домување ЛЕР Реле Модул Реле Канал за Морски Пловила Светлина Опрема

DEN 1413.60

Количина на стоки
Достапно

【Ги ЗАДОВОЛАТ своите ОСНОВНИ ТРЕБА】Компатибилен со PNP / NPN, ги задоволат своите основни потреби. 【ЗАШТИТА КОЛО АКЦИЈА】Заштита коло акција, кога моќта поларитетот ред, компоненти не може лесно да се изгори. 【ПХБ и ДОМУВАЊЕ】Висок квалитет на ПХБ и домување, DIN железнички mountable. 【LED ИНДИКАТОР】LED индикатор за секој реле канал. 【DUZL БАКАР СЛОЕВИ】Висок квалитет завртка терминал блок, FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.Опис : 4-канал реле контрола модул, користејќи индустриски-одделение високо-квалитетни компоненти, внимателно дизајнирани и обработени, стабилни перформанси, едноставна операција, може да се широко се користат во различни моќ за контрола на апликации.Карактеристики : LED индикатор за секој реле канал.Висок квалитет на завртка терминал блок, FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.Висок квалитет на ПХБ и домување, DIN железнички mountable.Заштита коло акција, кога моќта поларитетот ред, компоненти не може лесно да се изгори.Компатибилен со PNP / NPN, ги задоволат своите основни потреби.Спецификации : Канал : 4-channel Relay монтажа : Pluggable Contact : еден на Еден off Rated оптоварување тековната : 16 AInput индикатор светлото : Биполарно LEDModule инсталирајте : U водич железнички C45 Compatible со : NPN / PNPDrive напон : DC 24 VApplication : САЛАДИН, DIN железнички mount Size : Прибл. 7.7 x 8.5 x 6.5 см / 3.03 x 3.35 x 2.6 inch Weight : Прибл. 250g Package се Вклучени : 1 x Реле Модул.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди