.

.

New
Едноставноста на 1930'на Мода Жените Гроздобер Градник и Гаќи за Шиење Модели, Големини 12-20

Едноставноста на 1930'на Мода Жените Гроздобер Градник и Гаќи за Шиење Модели, Големини 12-20

DEN 257.28

Количина на стоки
Достапно

Вклучува шиење шаблони, моделот парчиња, големината упатства и инструкции за (1) градник и (2) на парови на долна облека.Овие облека модели за жените да можат да се направат за да се вклопи во големина 12, 14, 16, 18, 20. Градник моделот се собраа на предната и опремени со пикадо дека fastens на грбот, и може да се направи со факултативниот чипка намали, додека гаќи зацврсти на страни.Доаѓа со француски и англиски инструкции, како и ткаенина препораки.Сите Едноставност patters се дизајнирана и отпечатена во САД.Градник се собраа на предната и опремени со помош на пикадо дека fastens во центарот назад со факултативниот чипка намали.Гаќи зацврсти на страни и модел Б е на облик јарем.Со гордост дизајнирана и отпечатена во сад, овој модел пакет доаѓа со шиење шаблони, моделот парчиња, големината упатства и инструкции за (1) градник и (2) на парови на долна облека што може да се направи за да одговара на жените димензии 12, 14, 16, 18, 20.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди