.

.

New
15.7X19.7inchGels Боја Филтер Хартија Корекција Гел Осветлување Филтер за Фото Студио Црвено Светло Главата Светлина Strobe Светло Фаза Осветлување(Сина)

15.7X19.7inchGels Боја Филтер Хартија Корекција Гел Осветлување Филтер за Фото Студио Црвено Светло Главата

DEN 85.20

Количина на стоки
Достапно

Направени од високо светлина пренос на материјали со мала тежина, стабилен боја температура и ниска загуба.Подобрување на тонот на кожата во портрети, боја за корегирање или појавување на амбиентниот, симулирање различни видови на светлина и да се создаде различни ефекти. 6 бои да се избере, да одговара на вашите потреби.Широко се користи за да додадете драматични боја на потекло или одбраните делови на сцена за уметнички ефект.Заштитени со облоги од двете страни на филтри, лесно да ги отстрани, спречување на нив од гребење.Идеален за филм, видео, слика, фаза, театар, партија, DJ осветлување.Исто така може да им помогне на децата да се намали читањето.Пакетот вклучува : 1 x Филтер Paper Color : како слика show Model Број : 40*50cm Хартија Гелови во Боја Filter Material : Висока Светлина Пренос Материјали Количина : 1 Pc Features : Направен од висок светлосен пренос на материјали со мала тежина, стабилен боја температура и ниска загуба.Подобрување на тонот на кожата во портрети, боја за корегирање или појавување на амбиентниот, симулирање различни видови на светлина и да се создаде различни ефекти.Заштитени со облоги од двете страни на филтри, лесно да ги отстрани, спречување на нив од гребење.6 бои да се избере, да одговара на вашите потреби.Широко се користи за да додадете драматични боја на потекло или одбраните делови на сцена за уметнички ефект.Идеален за филм, видео, слика, фаза, театар, партија, DJ осветлување.Исто така може да им помогне на децата да се намали читањето.Филтер хартија само, други додатоци демо на сликата не се вклучени!.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди