.

.

New
Топлина се Смалуваат Задник Конектори за Полнење 100PCS Само-Лемење Печат Жица Конектори Водоотпорен Изолирана Жица Splice Електрични Конектори Терминали за Морски Авт

Топлина се Смалуваат Задник Конектори за Полнење 100PCS Само-Лемење Печат Жица Конектори Водоотпорен Изолирана

DEN 225.60

Количина на стоки
Достапно

Лесен за Употреба,Crimpless Само треба топлина—едноставен лемење печат жица конектори—Лента Жици, Вметнете во електрична жица терминал, и Топлина.ЛЕМЕЊЕ ПЕЧАТ WIRE КОНЕКТОР ЛЕМЕЊЕ И ПЕЧАТ ВО ЕДЕН БРЗ И ЛЕСЕН STEP1.Можете да ги контролирате температурата на работа и греење време.Професионална Одделение Safetys Стандарди:Лемење печат жица конектори во согласност со ROHS,ISO 9001, SGS и CE стандарди,Намалување на Односот : 2 : 1,Колор-кодирани топлина се смалуваат цевки, го прави лесно да се идентификува вистинската големина на wire конектор за секоја апликација.Бидете внимателни да не да се загрее повеќе од почетокот, тоа може да предизвика цевка топење штета додека лемење прстен е сеуште не се топи.Не премногу блиску греење пиштол за лемење конектор, да ги задржи за 5cm од топлина насочени конектори површината.Ние ќе ви даде 4 испитувања лемење топлина се смалуваат задник конектори.за приклучок за површината.Разноврсна Жица Лемење Конектор за Полнење:Широк спектар на големини подредени во јасен случај.Лемење и Топла Топи Лепило во внатрешноста може да биде совршено Водоотпорен.Ако наидат на проблеми во текот на користењето на, ве молиме слободно да ни даде повратна информација.Имајте ротирачки во текот на греење со топлина пиштол.Во согласност со ROHS, ISO 9001 : 2008, SGS и CE стандарди.Двојно ѕидови дизајн топлина се смалуваат цевки : полиолефин топлина се смалуваат цевки од надвор и топла топи лепило внатре 5.Заштеда на време и фрустрација бела подобрување на ефикасноста.Водоотпорен Лемење на Жица Конектори ќе го спречи жици од корозија.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди