.

.

New
THERMOSLEEVE 100FT 1/2 ЦРНА ТОПЛИНА СЕ СМАЛУВААТ ЦЕВКИ

THERMOSLEEVE 100FT 1/2 ЦРНА ТОПЛИНА СЕ СМАЛУВААТ ЦЕВКИ

DEN 480.00

Количина на стоки
Достапно

Thermosleeve-САД HST е нашата најпопуларните серии на топлина се смалуваат цевки и одличен избор за многу општи и комерцијални апликации.Економски цени, HST е многу флексибилен, халоген слободни, пламен retardant цевки изработени од специјална смеса на крстот-поврзани полиолефин.Типични апликации вклучуваат вирус олеснување на жица конектори; идентификува или боја кодови жица и терминали; electrically insulates компоненти, терминали и жица splices.HST е отпорна на заеднички течности и растворувачи и има намали температурата оценка на 90 степени C (194 степени (F).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди