.

.

New
FCYIXIA Метеоролошка Станица Безжични Дигитални Затворен Отворено Термометар,Голем Екран Hygrometer Температурата и Влажноста на воздухот се Следи со Календар

FCYIXIA Метеоролошка Станица Безжични Дигитални Затворен Отворено Термометар,Голем Екран Hygrometer Температурата

DEN 4385.76

Количина на стоки
Достапно

Голем LCD дисплеј, лесно и јасно може да се прочитаат.Нормален часовник функција : време, датум, месец, недела ден, аларм и snooze.Мерка внатрешна и надворешна влажност и температура.Избор на 7 јазици на неделата ден се прикаже : англиски, германски, француски, шпански, италијански, холандски, данска.Со прогноза на време железо : Сончево, малку дожд, облачно и дождливо.Опис : Овој мулти-функционални безжична метеоролошка станица обезбедува затворен & отворено влажност и температура мерење, исто така, има временската прогноза и аларм функција.Дефинитивно тоа ќе биде добар помошник за вашиот секојдневен живот.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Material : ABSColor : Сребро Gray Indoor Температура Мерење : 0~50℃ Отворено Мерење Температура : -20~60℃ Температура на Точност : ±1%Температура Резолуција : 0.1℃ Влажност Мерка Опсег : 20-95% RHHumidity Точност : ±5%Влажност Резолуција : 1% Предавателот батерија : 2 * 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)Примачот на батеријата : 2 * 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)Внатрешна Приемник Големина : прибл. 12.8*12.8 cm Outdoor Предавателот Големина : прибл. 10*6.7 cm Package се Вклучени : 1 x Затворен Receiver1 x Надворешен Предавател(батерија, не се вклучени).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди