.

.

New
Hegebeck Затворени Ролна Лента Мерка за Мерење Алатка Компактен Мека Владетели за атлетика, Долго Скок, Уредување - Издржливи, Двојно-Еднострани Мерење на Ролна 1pcs

Hegebeck Затворени Ролна Лента Мерка за Мерење Алатка Компактен Мека Владетели за атлетика, Долго Скок, Уредување

DEN 515.52

Количина на стоки
Достапно

Материјал : владетелот лента е направен од платно, дури и ако тоа е се протегала премногу пати, тоа не е лесно да се деформира, на скалата е јасно, и мерни е точна.Мерен Опсег : 50 метри/164 нозе, снимката е двострано метрички, која е полесно да се измери, на телескопски круг кутија не е лесно да се оштети, и лента мерка тежина е умерен.Карактеристики : Постои метал се повлече прстен на предната страна на лента мерка, и пластика виткање се справи со дизајн од надвор, што го прави полесно за мерење на внатрешните и надворешните димензии на објектот.Предности : Со Мазна и оптимизиран за внатрешни механизам, може да се отвори и одвратна тоа глатко; средината на лента мерка е утврден од страна на високо-квалитетни завртки, која е цврсто и не е лесно да се падне , има долг животен век.Користете Сценарио : Стигнале мулти-цел лента мерка, која може да се користи за да се измери областа на стадиони, дворови, игралишта и др.Hegebeck Затворени Ролна Лента Measure Specifications : Владетел Материјал : Крпа Ruler Measuring Опсег : 164 нозе/50 meters Size : Дијаметар е за 195mm, дебелината е за 22mm Description : *владетел лента е направен од платно, тоа не е лесно да се деформира, дури и ако тоа е се протегала премногу пати, на скалата е јасно, мерењето е точна, дизајнот е убава, силни и издржливи*мерење опсег е на 50 метри/164 нозе, а снимката е двострано метрички, што е повеќе погоден за мерење, на телескопски круг кутија не е лесно да се оштети, и лента мерка тежи умерено*Постои метал се повлече прстен на предната страна на лента мерка, и пластика виткање се справи со дизајн од надвор, кои се трајни и се флексибилни, што го прави полесно за мерење на внатрешните и надворешните димензии на објектот*Со Мазна и оптимизиран за внатрешни механизам, може да се отвори и одвратна тоа глатко; тоа е цврсто утврден од страна на високо-квалитетни завртки во средината, што не е лесно да падне и да има долг животен век*На стигнале мулти-цел лента е погоден за повеќето мерење задачи, тоа може да се користи за да се измери областа на стадиони, дворови, игралишта и др.и должината на спортски, може да се користи и дома и professionally Package Содржина : 1 X Мерењето на Лента.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди