.

.

New
Нова Англија Архиви Кутија Vol 1

Нова Англија Архиви Кутија Vol 1

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно

Пет CD поставени од под-ценети AOR/мелодичен рок бенд.На првиот диск содржи 10 песни снимени во Earmark Studios во Филаделфија во 1978 година. Првата половина на Диск Два беше снимен во Blizzard Studios, додека втората половина на CD2 се враќа на повеќе снимки од 1978 Earmark Studios, плус 'Познати Лица', многу ретка песна снимена во Intermedia Studios во Бостон во 1975 година. Диск Три карактеристики груба мешавина на нивната само-насловен деби, и се затвора со "Последните Show" и "Никогаш Немој да сакам да се Изгуби Ya' од Лондон е легендарниот Тридент Studios.Диск Четири е составена од груба меша за вториот ЛП, Истражувач Suite, плус 'Тоа Никогаш не е Премногу Доцна' се меша со Џим Boyer во 1980 година. На вистински настан е седум песни од бендот Целта, кој и Џон Fannon и Кени Melle вокали, кои конечно ќе се трансформира во Нова Англија.Диск Пет е составена од моно верзии и алтернативни демонстрации.На Нова Англија Архиви Кутија Vol 1 е уапсен и составена од бендот сопствени колекции на ленти и лични снимки, и се карактеризира со голем број на ретки и никогаш порано видел слики и снимки.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди