.

.

New
Ebros Луис Удобност Тифани Northrop Спомен Прозорец Колекција Дрвото на Животот Обоено Стакло Уметнички Ѕид Виси Оркестарот Плакета Yggdrasil Античките Симболика на Подмлад

Ebros Луис Удобност Тифани Northrop Спомен Прозорец Колекција Дрвото на Животот Обоено Стакло Уметнички Ѕид

DEN 1439.76

Количина на стоки
Достапно

На овој панел стакло, емајл бои се поединечно се применува на еден лист од стакло, кој потоа печката отпуштен трајно спојување на емајли на стакло.Стаклен панел е врамен со дрвени граници и тоа доаѓа со Ѕид виси синџир.Мерењата на оваа прекрасна Тифани Дрвото на Животот Стакло уметност се : СТАКЛО : 9.75" x 6.5".Со гранки се протега heavenward, дрво, што го симболизира вечниот живот.Луис Удобност Тифани, а природата љубовник, често се користи дрвја во неговите сцени.Тифани, во неговите сопствени зборови напишал, "мека ливади од кои дрвото има своето раѓање, претставува најраните фази на животот".Тифани зборовите фати духот на оваа творба.На Луј Удобност Тифани Фондацијата признава Дрвото на Животот, како една од Тифани е најкомплексна и да се слави дизајни.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди