.

.

New
Клои Осветлување Клои Тифани Паун Стил Дизајн Обоено Стакло Panel Прозорецот Suncatcher

Клои Осветлување Клои Тифани Паун Стил Дизајн Обоено Стакло Panel Прозорецот Suncatcher

DEN 1672.80

Количина на стоки
Достапно

Рачно изработени од 205 парчиња уметност стакло и 18 монистра.Нијанси на Жолта, Крем, Сина и Зелена.Вклучува : 47.4 инчи виси синџир.Оваа Тифани стил, паун дизајн, panel прозорецот ќе додадете боја и убавината на секоја соба.Направена од страна 274-исечете парчиња уметност стакло и 13 стаклени монистра, овој прозорец панел испорачува нијанси на жолта, крем, сина и зелена кој ќе заличи до секоја соба.Рачно изработени од 205 парчиња уметност стакло и 18 монистра.Нијанси на Жолта, Крем, Сина и Зелена.Вклучува : 47.4 инчи виси синџир.Димензии : 32 инчи висок x 19.9 инчи широка x 0.25 инчи длабоки.Бидејќи овие се рачно направена производи, точната боја и големина на чаша парчиња може да се разликуваат.Бои на стакло ќе се појави потемни и помалку живописни кога не се осветлени.Рачно изработени од стакло ќе се разликуваат од едно парче на другите; од секое парче е рачно направена, големината може да варираат.Стакло направени во различни периоди, исто така, ќе се разликуваат во боја.Светилки кои се користат во светилки или амбиентниот светлосни може да влијае на појавата на производи.Обоено стакло е заштитена со минерално масло како дел од завршувањето на процесот.Ве молиме користете мека сува крпа за да се отстрани вишокот масло. -Сите фотографии се направени на ист објект.Повеќе фотографии се користи за да го покаже она што производот како siehts со светло, (посветла слика) и со светлината исклучен, (потемна слика).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди