.

.

New
JBL Xtreme 2 Преносни Bluetooth Водоотпорен Звучник Пакет со Hardshell за Чување - Зелена

JBL Xtreme 2 Преносни Bluetooth Водоотпорен Звучник Пакет со Hardshell за Чување - Зелена

DEN 5543.76

Количина на стоки
Достапно

Ослободете моќен звук насекаде.JBL Xtreme 2 е крајната преносни Bluetooth звучници кои лесно се испорачува динамична и извонредно стерео звук.Говорникот е вооружен со четири возачи, две JBL Бас Радијатори, едно полнење 10, 000m Ah Li-ion батерија поддршка до 15 часа на изведба.На врвот од нив, говорникот што се носи лесен USB полнење надвор.Говорникот е IPX7 оценет, и водоотпорен дизајн, со солиден материјал во ексклузивни бои дополнување на Xtreme 2. Заедно со JBL Поврзете+ тоа може да безжично линк за повеќе од 100 JBL Поврзете+ от говорници за да го подигнете вашето слушање искуство и правење на партијата дури и поголем.Претседателот носи интегрирани куки, издржлива метална база, и додаде шише настроената за носење на рака додавање на потрошувачот погодност ниво, додека во движење.Да не заборавиме тоа е исто како и совршен аудио решение за секој дом.Дали во дневната соба, покрај базенот, или tailgating за голема игра, JBL Xtreme 2 носи храбар звук, каде и да се!Безжична Bluetooth Streaming Wirelessly поврзете до 2 паметни телефони или таблети на звучникот и да се врти ужива извонредно стерео звук. 15 часа на playtime The вградената батерија Li-ion батерија поддржува до 15 часа на изведба и без никаков напор трошоци вашиот уред преку еден USB порт.IPX7 waterproof Take на Xtreme 2 на плажа или на базен, без да се грижиш за spills или дури и submersion во вода.JBL Поврзете+Засили вашето слушање искуство да еп ниво и рок на партијата совршено со безжично поврзување на повеќе од 100 JBL поврзете+ от јазик.Издржливи ткаенини и солиден материјал издржливи ткаенини материјал и солиден гума домување им овозможува на вашите звучници да се outlast на сите ваши авантури.JBL Бас Радијатор Двојна пасивни радијатори достави моќни, уво фаќање JBL звук кој зрачи гласно и јасно.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди