.

.

New
Променлива Пропустливи Брзината на Вентилаторот Прилагодувач 1800W Внатрешно Дуктус Брзината на Вентилаторот Контролер Променлива Брзината на Вентилаторот Контро

Променлива Пропустливи Брзината на Вентилаторот Прилагодувач 1800W Внатрешно Дуктус Брзината на Вентилаторот

DEN 808.56

Количина на стоки
Достапно

Материјал : Инженерство на пластика.Променлива брзината на вентилаторот контролорот може да биде совршен за контролирање на брзината на висока брзина на регистрација фан и мини компресор.Моќност : 1800 W.Моторни брзина контролер е опремен со вграден‑во основани контрола вентил и метал менгеме на задната страна.Максимална Струја : 15 A.Лесни брзина регулаторот е практичен и животната средина.Цел : Прилагодете ја брзината на навивачите, рутери, итн.И моторни гувернерот голема практичност помага да се користат за прилагодување на брзината на навивачите, рутери, итн.Излезен Напон : AC120 V.Наслов со голема практична adoptability, променлива брзината на вентилаторот контролор на квалитет е загарантирана, може да се користат со доверба.Еден прекинувач за 3 поставки : 'H' 'M' 'L'.Го прави лесно да се прилагоди на брзината на вашиот внатрешно фанови и канал фанови, лесен за употреба.Големина : 1‑Метар-Кабел.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Variable fan speed controller
Cable Size:
(Approx. 1-meter/ 3.3ft) / (Approx. 2-meter / 6.6ft)(optional)
Material:
Engineering plastic
Purpose:
Adjust the speed of fans, routers, etc.
Output Voltage:
AC120V
Maximum Current:
15A
Power:
1800W
Package List:
1 x Governor :
1 x User Manual :
Неодамнешно

Слични понуди