.

.

New
Проф. д-р Џо Nutri Меур Растителна Храна - Сите Намена Вода Растворлив Ѓубриво со Микронутриенти за Високи Приноси - 14 Fizzing Таблети за Отворен и Затворен Градина Potted Housep

Проф. д-р Џо Nutri Меур Растителна Храна - Сите Намена Вода Растворлив Ѓубриво со Микронутриенти за Високи Приноси

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

Џо Nutri Меур држи вашата зелени градини и цутење.Ја спречува растенијата слабости и болести и го поттикнува имунолошкиот систем во вашиот растенија од страна на обезбедување на растенијата со microelements.Тоа е совршена комбинација која ќе ги задоволи и двете макро и micronutrient функции. 14 Таблети (1.Трага хранливи материи во EDTA/EDDH форма раствора побрзо во вода за поефикасно навлегувањето во растенијата.Исто така одлична за употреба во текот на различни фази на животот, вклучувајќи ги и пресадување, repotting, и искоренување.Тоа е совршена комбинација која ќе ги задоволи и двете макро и micronutrient функции.Feed вашиот растенија секоја недела кога растенијата активно се зголемува.Цветот повеќе цветови на сите цветаат растенија.Само хранење NPK ѓубриво не може совршено да се спречи слабост на хранливи материи во почвата, слабостите и болестите кај растенијата, и штети од инсекти и тешка средина.Нема Хаос систем да се хранат вашиот растенија.Обидете се хранат вашиот растенија со д-Р Џо Растечки Меур и Nutri Меур заедно.Џо Nutri Меур промовира раст на сите за јадење растенија.Иако микронутриенти се потребни во мали количини, тие играат важна улога во ензимот активациски, метаболизам на јаглехидрати, и мобилен созревање.Исто така одлична за домати, пиперки, corns, јагоди, боровинки, лимони, портокали, јаболка и ананас.ЗА СИТЕ РАСТЕНИЈА И животни ФАЗА : Користење на сите видови на зеленчук, цвеќе, potted houseplants, овошје, и сите дрвја и грмушки во вашата градина.Висок solubility веселиот таблети.Компактно и удобно.Промовира хлорофил формирање.Промовира хлорофил formation Prevents и третира симптоми предизвикани од пронајдат елемент deficiencies Increases овошје blooms Enhances толеранција на животната средина стресови, како што се суша, ладно, и висока температура. "NPK" е од суштинско значење за растенијата, но тоа едноставно не е доволно!Вашиот растенија треба и macronutrients и микронутриенти, исто како што треба оброци и дополнителни витамин додатоци секој ден.Само капка, fizzing таблета слободно да се раствора во вода.Водата вашиот растенијата со хранливи материи-густа решение.97 оз на 14 таблети се направи 14 литри на ѓубриво и секоја таблета покрива до 100ft2 на градина.Оваа утрешната таблет ќе биде слободно растворени во вода со fizzing и жуборот исто како и вашиот веселиот витамин.Хранлив Сооднос : .Само се Донесе вашиот наводнување може или контејнер и едноставно паднала 1 таблета во 1 за галон на вода.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди