.

.

New
NP-F750 Батеријата Поставена, 2-Пакети 4400mAh Li-ion Замена на Батерии Пакет со USB Тип-C Полнење Порта за LED Светло во Видео, Камера и Монитор, Прстен Светлина и Видео Монитор К?

NP-F750 Батеријата Поставена, 2-Пакети 4400mAh Li-ion Замена на Батерии Пакет со USB Тип-C Полнење Порта за

DEN 1103.76

Количина на стоки
Достапно

【Пакетот Вклучува】2 ПАРЧИЊА Батерија Li-ion NP-F750 Батерии Работат совршено за прстен светлина/светло во видео/камера набљудувачи кои со SONY батеријата случај сад, безжична употреба.Доаѓа со 2 PCS Полнење преку USB Кабли, и 1 PC Прирачник за Корисникот. (ЗАБЕЛЕШКА : Оваа Батерија Поставите Не е Погоден за Камера и Camcorders Освен ако Транскодирање, Само За Светла или Монитори). 【2 Пакети 4400m Ah NP-F750 Батерии】 Професионални замена за Sony NP-F750 батеријата.Големата резервни батерии поставите дојде со соодветен капацитет на 4400m Ah/ 32.56 Wh (Напон : 7.4 V) за да го продолжи животниот век на батеријата без меморија ефект.Исто така, Нашата NP-F750 Батерии се совршено се вклопуваат за видео светла, камера светла, прстен светла и видео монитори. 【LED Нивото на Батеријата Индикатори】На NP-F750 за светло во видео батеријата доаѓа со индикаторот за да се покаже батеријата преку led светла боја (100% до 75% бесплатно/ 75% до 50% бесплатно/ 50% до 25% бесплатно/ 25% до 0% доплата), и вие само треба едноставно им помогнам и задржете на копчето за назад етикета страна да се сфати моќта ситуација.Статусот на полнење со трепка црвено светло и целосна статус на полнење со солидна црвено светло. 【Безбедна и Стабилна NP-F750 Батеријата】камерата ги следи батерии направени со високи перформанси, оган-отпорни на материјалот и неговата цврста врска за заштита на вашата опрема.Weeylite батеријата пакет обезбеди над-полнење, над-испуштање, во текот тековната, прегревање, кратки-коло, во текот моќ заштита за батеријата безбедност и стабилност. 【Брз USB-C Полнење Опција】Брзо полнење со напредни постојан струја контрола на 5 V/2 A текст.Колку што имате USB ѕид полнач за во автомобил полнач или надворешно напојување во вашиот автомобил, вие не се грижите за вашиот NP-F750 батерии истекува во движење подолго.USB кабел, исто така, ги поддржува нормалните полнач.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди