.

.

New
Возрасни/Младински Професионални Коленото Влошки за Скејтбординг Ролери Внатрешно Скејт Велосипедизам Велосипеди BMX Scootering и Rollerblading со Тешки ЕВА Мемориска Пена, и

Возрасни/Младински Професионални Коленото Влошки за Скејтбординг Ролери Внатрешно Скејт Велосипедизам Велосипеди

DEN 623.76

Количина на стоки
Достапно

Без ракави коленото влошки со 2 сантиметри тешки ЕВА мемориска пена, која е шок-отпорни и апсорбира тешко влијанија за максимална удобност и соочи се.Висока густина, влијание-отпорни на коленото ззп рамна капа дизајн и е безбедно спроведен со засилен шест цврсти метални навртки во комбинација со заштита влошки на грбот за долговечност и стабилност.Тоа, исто така, ќе се обезбеди пошироко заштита.Лесно on-and-off без ракави дизајн карактеристики пеперутка затворање и широк, засилен од врвот одделение високо истрајност Tetoron еластична ремени на врвот и на дното со прилагодливи кука и јамка затворање на фабрики за безбедна одговара.Големината и Пакет : Да се обезбеди совршено се вклопуваат, мерење на обемот на вашиот продолжен коленото и одговара на следните димензии - МАЛА = 12.5 - 14.5 во (32 - 37 cm), СРЕДЕН = 15 - 17 во (38 - 43cm), ГОЛЕМ = 17.5 - 20 во (44 - 50 cm).Пакет се вклучени : 2 BUC (1 Пар) коленото влошки за двете лево и десно раце.Мултифункционален Заштитна Опрема : Повеќето спортски активности кои се стави многу на вирус на коленото зглобовите, Коленото влошки можат да се заштитат и се Спречи колено повреди за време на вежбање.Оваа коленото влошки се идеални за ролери, внатрешно уметничко лизгање, скејтбординг, скијање, сноубординг, Мотокрос и сите roller sports.Повеќето спортски активности кои се стави многу на вирус на коленото зглобовите.Овие Коленото Влошки се комбинираат издржливост и удобност за добивање назад до по падот.Тие можат да се заштитат и се Спречи колено повреди за време на вежбање.Тие се идеални за ролери, внатрешно уметничко лизгање, скејтбординг, скијање, сноубординг, велосипедизам scootering и сите roller sports.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди