.

.

New
ЗАВИСТА Професионална Одделение Сите Намена Растителна Храна (20-20-20) Вода Растворлив во Resealable Торбичка W/Мерење Лажичка (1.5 lb)

ЗАВИСТА Професионална Одделение Сите Намена Растителна Храна (20-20-20) Вода Растворлив во Resealable Торбичка

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно

ПРЕМИУМ ХРАНЛИВИ материи - во ЗАВИСТ ние само извор премиум состојки.Без непотребни додатен состојки кои содржат хлорид се користат, за разлика од повеќето други Сите Целта мешавини најде на .ГОЛЕМА MICRONUTRIENT КОМБИНАЦИЈА - Содржи траги на елементи неопходни за цветаат рози, зеленчук, виолина лист сл дрвја, бонсаи дрвјата, geraniums, pothos растенија, мир лили е, орхидеи, dracaenas, anthuriums, среќа бамбус, дланки формула заврши со сите макро-хранливите состојки, микро-хранливи материи, и балансирана NPK сооднос (Азот, Фосфор s 20-20-20 мешавина содржи шест дополнителна микро-хранливи материи потребни за поголеми, поздрав, повеќе плодна растенија.Четири од овие хранливи материи се Chelated (Железо, Манган, Цинк & Бакар) за да се обезбеди максимална апсорпција и достапност.Додека се типични "Сите Намена" комбинација со името, со нашите мнозинство Chelated микро-хранливи материи, ние исто така, обезбеди Азот од 3 извори, вклучувајќи Ammonical Азот (4%), Нитрити Азот (5.8%) и Уреа Азот (10.2%).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди