.

.

New
Делта Туш Врати SD3172271 Trinsic Полу-Frameless Традиционалните Лизгачки Туш Вратата 60in.x70in, Хром Песна

Делта Туш Врати SD3172271 Trinsic Полу-Frameless Традиционалните Лизгачки Туш Вратата 60in.x70in, Хром Песна

DEN 1051.20

Количина на стоки
Достапно

Се вклопува врати со отворање минимум/максимум 50-1/8 во.да 59-3/8 во. (127 cm до 151 cm), со 70 во. (177.8 см) на висина.Сите Делта Туш Врати се дизајнирани да се приспособат на out-of-plumb (нерамна) услови во висина од 3/8".Песна собранието комплет направена од елоксирани алуминиумски за тоа е сила и отпорност на корозија, кои можат да бидат намалување на големина за подобро инсталација флексибилност; врвот песна е реверзибилна за две различен дизајн опции.Туш Врата доаѓа со 5 година ограничена гаранција.Премија 6 мм (во 1/4.) ANSI заверена од калено сигурносно стакло со самото Место Guard стакло слој за лесно чистење и да се спротивстави на вода места; Дожд наликува на стакло вода трчање по панели создавање на спа-како се чувствуваат.Trinsic туш врата се справи двојки како погодно место да се исуши влажни крпи или фаза декоративни крпи.Заврши вашата бања ажурирање со појавување на Делта Trinsic колекција бања хардвер.Моделот Име : Дожд | Стил : Trinsic Справи | Боја : Хром си погледна во вашата бања и копнееше да им даде на тоа да се ажурираат, но се стави надвор, бидејќи на време и пари?Сите што ви треба за драмски бања ажурирање е солидна план, слободно попладне и некои добри старомодна лактот маснотии.Голема места за да се започне?Вашиот туш и када, каде што поминуваат поголемиот дел од вашата бања време, перење далеку денот на стрес и впива во када.Со некои Умерено Ниво DIY вештини, инсталирање туш вратата е одличен проект кој ќе го смените изгледот на вашиот тоалет.Со нашите чекор-по-чекор, што може да се види инструкции, инсталација, видео записи и поддршка материјали, Делта 1, 2, 3 Кориснички Туш Вратата програмата го прави краток работа на брза бања преуредување.Создаде свој уникатен туш вратата да се вклопи во вашиот личен стил користејќи Делта е 1-2-3 чекор индивидуализира туш вратата програма.Чекор 1 : Изберете го вашиот стакло големина и стил.Чекор 2 : Изберете го вашиот стил песна, а заврши.Чекор 3 : одберете ја вашата справи со стил и заврши.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди