.

.

New
Морско свинче Накит | морско свинче Ѓердан на 22 инчен Сребро Позлатен Змија Синџир Големо морско свинче Подароци за Жени или Големо морско свинче Спомен Подароци з?

Морско свинче Накит | морско свинче Ѓердан на 22 инчен Сребро Позлатен Змија Синџир Големо морско свинче Подароци

DEN 238.80

Количина на стоки
Достапно

Еден од Најубавиот морско свинче Ѓердан Шарм на Располагање 3 D морско свинче Шарм (повеќето други се 2 D).Морско свинче Подарок Идеи за морско свинче Сопственик Подароци со Отстранлив морско свинче Шарм за Хривнија Употреба.3 D морско свинче Шарм кој е Компатибилен со Пандора, Нараквици и Други Главни Брендови.Даде Гвинеја Свињи Подароци за да го Прослават Нови Миленичиња и да се Прикаже вашата Љубов со морско свинче Накит.Морско свинче Подароци за Жени и морско свинче Накит, исто така, поминува како Хрчак Ѓердан или Хрчак Шарм.Хрчак морско свинче Шарм е Совршен за секој кој Сака Гвинеја Свињи и Хрчаци.Оваа Хрчак накит е Совршен Подарок за Мајка Татко Брат или Сестра и изгледа Совршено со било Облека.Специјални Накит за Горда морско свинче или Хрчак Сопственикот или за Луѓе кои Сакаат Мали Животни.Доаѓа на 22 инчен Нерѓосувачки Челик Змија Синџир.За возраст од 13 и Нагоре.На морско свинче или домашна свиња гвинеја (Cavia porcellus), исто така познат како cavy или домашни cavy, е вид на глодар, кои припаѓаат на фамилијата Caviidae и род Cavia.И покрај нивното заедничко име, гвинеја свињите не роден на Гвинеја, ниту пак се тесно поврзани со биолошки на свињите, како и за потеклото на името се уште е нејасно.Тие се појавиле во Андите во Јужна Америка, и студии врз основа на биохемија и хибридизација сугерираат дека тие се не се домашни потомци на тесно поврзано со видови на cavy како што C. tschudii, и затоа не постои природно во дивината.Тие првобитно биле не се домашни како добиток, како извор на храна, и да продолжи да биде.Во Западните општества, домашната свиња гвинеја ужива голема популарност како џеб милениче, тип на домаќинство, домашни миленичиња, од неговото воведување од страна на Европските трговци во 16 век.Нивните послушни природата,, пријателски одговорност за ракување и хранење, и релативната леснотија да се грижат за нив треба да се прави и ќе продолжи да се направи гвинеја свињи популарен избор на домашно милениче.Организации посветени на конкурентна одгледување на гвинеја свињи се формирани во светот, и многу специјализирани раси со различни грб бои и текстури се избрани од страна на одгледувачи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди