.

.

New
Удобна Куќа Колекција Волна Фен Топки - Природен Материјал Омекнувач За Обновливи & Еко-Свесни - Намалување На Брчките, Lint & Сушење Пати - Прави Перење Притискам Мека

Удобна Куќа Колекција Волна Фен Топки - Природен Материјал Омекнувач За Обновливи & Еко-Свесни - Намалување

DEN 358.80

Количина на стоки
Достапно

ПРИРОДНО ТКАЕНИНА ОМЕКНУВАЊЕ.Како мека волна топки нежно whisp и собори против вашата облека и постелнина, нивните влакна стане неверојатно мека.ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА.Намалување на време на сушење од 30%!Волната топки овозможи поголема струење и топлина промет за побрзо време на сушење.СТРАНА НАПРАВЕНА & ХУМАНО SHEARED.Нашите волна се увезува од Нов Зеланд од овци кои се третираат со хумана земјоделство и shearing техники.Потоа, на топки се felted од страна на рака, за издржливост и прецизност.НЕ СЕ ТОКСИЧНИ И БЕЗБЕДНО ЗА СЕКОГО.Сè направени од страна на Удобна Куќа е безбеден за вас и вашето семејство.Вие нема да најдете било токсични состојки во нашите производи, за разлика од редовните ткаенина softeners!Ние не користите штетни спојници, мириси, или хемикалии.ОДЛИЧНА ЗА СИТЕ ТКАЕНИНИ, ОПТОВАРУВАЊЕ ГОЛЕМИНИ, И ЦИКЛУСИ.Можете да ги користите овие волна фен топки на атлетик носат, бебе облека, пешкири, постелнина, и повеќе.Тие ќе фитил далеку било lint или домашно милениче коса на облека додека намалувањето на брчките.И бидејќи тие се меки, тие се тивко во фен.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди