.

.

New
poshei Mens Headband, Адвокатско Sweatband & Спортски Headband за Трчање,Велосипедизам, Јога, Кошарка - Еластичен Влага Wicking Унисекс Hairband

poshei Mens Headband, Адвокатско Sweatband & Спортски Headband за Трчање,Велосипедизам, Јога, Кошарка - Еластичен

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

95% полиестер / 5% spandex.Увезени.ПРЕВЕЗУВА ВЛАГА ДАЛЕКУ ОД КОЖАТА (3 ПАКЕТИ) : Poshei mens headband е изработена од 95% полиестер, 5% spandex,strechable, дише,пот wicking ; Чувајте ги вашите очи, далеку од пот,фитил далеку влага и сува брзо.ЛЕСНО ДА се НОСАТ Погодност да го носат, може да се стави во вашиот џеб или патна торба или само се носат како wristband.ЛЕСНИ не се лизга назад исклучен вашата глава кога ќе работат надвор и да работи.Можете да се прилагоди на дебелината и дели со пати да се приспособат на велосипедизмот шлемови, трчање, кошарка, тенис.КОРИСТЕЊЕ на НАСТАВА : Кога ќе пот многу за време на вежба,ве молиме да го отстраните headband за секои 45 минути, присилува на тоа надвор и го носат повторно.Стилски начин да фитил пот и да ја задржите вашата коса во место за време на вашиот тренингот.Сит,мека и брзо сушење; многу дише, трајни и пот апсорпција mens headband.Poshei headbands за мажите е совршена за било кој тип на фитнес тренинг, едноставен дизајн служи за различни цели.poshei headbands може да биде укината поинаку да се овозможи широк или тесен појас; исто Така, може да биде четири сезони спортски headbands , прекрасни подароци за семејството и пријателите.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди