.

.

New
DOWAN Ramekins, Порцелан Ramekins 6 мл Фурна Безбедно, Сет од 6 Ramekins за Creme Brulee, Souffle Јадења Тропски Чаши Десерт Мали Чинии за Пудинг, Зелена Ramekins за Печење

DOWAN Ramekins, Порцелан Ramekins 6 мл Фурна Безбедно, Сет од 6 Ramekins за Creme Brulee, Souffle Јадења Тропски

DEN 454.80

Количина на стоки
Достапно

Редење и нула функцијата за навалување на столбот се направи печење ramekins лесно и стабилна на магацинот за високо шкафот простор ефикасност.Постои покрена круг на надворешниот ѕид кој ги зголемува триењето, за да се спречи лизгање.На цврсти, трајни и високи-температура отпор порцелански ramekins дизајн го прави вашиот храна остане топло, кога тие треба да и високо отпорни глазура обезбедува нема чипови за беспрекорен изглед.4 во, максималниот капацитет : 6.Ќе се држи цврсто, дури и ако вашите раце се лизгава.Редење и нула функцијата за навалување на столбот се направи печење ramekins лесно и стабилна на магацинот за високо шкафот простор ефикасност.Домот зелена-чај боја и суптилни и свиленкаста ramekins тело дизајн ја прави уникатна колекција за вашиот kitchen There е подигната круг на надворешниот ѕид кој ги зголемува триењето, за да се спречи лизгање.па souffle ramekins 6 мл рерна сигурно и безбедно за микробранова, во машина за миење на садови и замрзнувач.Тие лесно се оди од замрзнувачот да рерна и се машина за миење садови безбедно за погодност.Анти-лизга - Постои покрена круг на надворешниот ѕид од 6 мл ramekins дека зголемување на триење за да ги спречи лизгање.Отпорен На Влага Апсорпција.Им служи на soufflés, мали торти, се направи пита од нула, им служи на вашиот сосови и сосови во нив, ги користи се бескрајни.Сигурен Порцелански Квалитет - lead-free и чип-отпорни.Не Апсорбираат Мириси или Вкусови.4 во дното дијаметар:2.Домот зелена-чај боја и суптилни и свиленкаста ramekins тело дизајн ја прави уникатна колекција за вашата кујна.Издржлив и Лесен за Чистење и Продавница.Постои покрена круг на надворешниот ѕид кој ги зголемува триењето, за да се спречи лизгање.На souffle ramekins нема да ги апсорбира мириси или вкусови и отпорен на влага апсорпција.Фурна Безбедно,Микробранова Безбедно,Замрзнувач Safe & Машина За Миење Садови Безбедно.Исто така, модерен и стилски дизајн ќе обезбеди најубавото tabletop презентација и пријатно искуства за вашето семејство и на гостите.Лесно да се Чисти и Чување на - Ентериер и екстериер (вклучуваат bottoms) глазура направи souffle јадења заштита souffle јадења против дамки, што ги прави лесни за чистење.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди