.

.

New
shamjina Женски Адаптер за USB Серија RS232 Кабел за да DB9 за LED Екран, 1.5

shamjina Женски Адаптер за USB Серија RS232 Кабел за да DB9 за LED Екран, 1.5

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

Стандард DB9 интерфејс, plug and play.Поддршка за комуникација baud rate 50bps-2 Mbps.USB на RS232 сериски адаптер кабел , користејќи CH340 и MAX232 чип, компатибилен со Windows систем во компјутер.Со три-боја настава светлина, моќ индикатор (црвена), TX индикатор (зелена), RX индикатор (сино).Куќишта со шприц, кој е прашина-доказ и влага доказ и заштита на метал од се допре во случај на краток спој.Опис : - USB за да RS232 сериски адаптер кабел , користејќи CH340 и MAX232 чип, компатибилен со Windows систем во компјутер. - Поддршка комуникација baud rate 50bps-2 Mbps. - Со три-боја настава светлина, моќ индикатор (црвена), TX индикатор (зелена), RX индикатор (сина) - Стандард DB9 интерфејс, plug and play. - Куќишта со шприц, кој е прашина-доказ и влага доказ и заштита на метал од се допре во случај на краток спој.Спецификација : - Тоа е дизајниран за да се поврзете сериски уреди како што се MODEN, ISDN terminaladapter, дигитална камера, бар-код скенер, ПОС машина, LED дисплеј,контрола на пристап систем, индустриска контрола машина и други serialdevices.Овој производ има висока компатибилност и може да ги задоволи потребите ofvarious сериски уреди.Големина На Табела : Жица Должина : Околу. 1.5 m Package Вклучува : 1 Парче USB Конвертор за Сериски Кабел.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди