.

.

New
Легендата Creek Фарма, Течни Козјо Млеко Рака Сапун и Тело Измијте се, Нежно Чистење со Негување на Билки, Calendula, Камилица, & Aloe, услужни и Хидрирани Кожата, рачно израбо?

Легендата Creek Фарма, Течни Козјо Млеко Рака Сапун и Тело Измијте се, Нежно Чистење со Негување на Билки, Calendula,

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

Вистински Сапун во свет исполнет со синтетички детергенти, нашите козјо млеко сапун е ВИСТИНСКИ сапун се направени со користење на 100% природни, органски состојки и корисни билки.Таа работи во крем, дебела и луксузен пенливата и ќе остави чувство на вашата кожа свиленкаста мека и мазна.Исклучително разновиден - се користи како рака сапун, тело измијте се, или јадење сапун.Козјо Млеко Бенефиции— козјо млеко е неверојатно за вашата кожа.Козјо млеко содржи масни киселини и пробиотици кои хидрат вашата кожа и поддршка на кожата microbiome.Тоа е исто така природно богата со млечна киселина која нежно exfoliates мртвите клетки на кожата, додека за заштита на вашите нови слоеви на кожата.Моќни Билки — имаме специјално формулиран овој производ да се смири иритира кожата и да се обезбеди смирувачки, навлажнувачки заштита за вашето тело.Исполнет со најмоќните билни придобивките од Жалфија, Horsetail, Calendula, Камилица, Женшен, Овес, Лимон, Алое, Коприва & Comfrey.Нежно за Сите Типови на Кожа — нежно, навлажнувачки состојки очисти вашата кожа без одземање далеку природните масла за изработка на овој течен сапун идеален за бебиња, деца и возрасни лица со осетлива кожа.Се препорачува за нормална, сува, мрсна, и чувствителна кожа.Чиста Состојки — ни течен сапун е слободен од синтетика или евтини спојници.Таа не содржи никакви parabens, силикони, сулфат, phthalate, или други штетни хемикалии.Заедно со користење на чисти состојки ние, исто така, никогаш не ги тестираме нашите производи на животни и се Овластени без Суровост.Се одликува со полно на негување на билки и природни состојки, имаме специјално формулиран овој производ да се смири иритира кожата и да се обезбеди смирувачки, навлажнувачки заштита за вашето тело.Течни Козјо Млеко Рака Сапун & Тело Измијте се нашите најпознатите разноврсна лична нега производ некогаш.Ние препорачуваме користење liberally како рака сапун, тело измијте се, па дури и покрај вашиот мијалник за миење садови!.На пенливата и текстура на нашето тело измијте се крем, дебели, и луксузен — многу побогат од туш гел!.Нашите Течни Козјо Млеко, Сапун, и доаѓа во различни мириси.Изберете од Будење, Ливада Бери, Свежа Вар и Unscented.Со толку многу различни, има се по нешто за секого!.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди