.

.

New
Aihoo Магија Пракса Copybook Поставите Магија Calligraphy Кои Може да Се Употребуваат англиски Следење на Книгата Број Следење Книга за Предучилишно Дома алатки за учење

Aihoo Магија Пракса Copybook Поставите Магија Calligraphy Кои Може да Се Употребуваат англиски Следење на Книгата

DEN 1327.20

Количина на стоки
Достапно

Неконвенционален, но интересен начин на предучилишно образование.Предучилишно образование е секогаш се смета дека е од витално значење.И тоа?s полесно да се поправи на држење на држи пенкало и пишување метод.Интересни активности во тетратка ќе обезбеди часа на образовни забава за вашето дете.Преполни со забава, ефективни и практични вежби, секоја предучилишна copybook страница помага на децата да се здобијат со вредни око-рака координација и други пред-ракопис вештини.Дизајнирано за да ги задржи вашите деца ангажирани и среќни.Тоа е добра алатка за рано образование.Изградат есенцијални вештини, додека забава со нашите предучилишна читанки!Оваа серија на читанки содржи голем број на вежби кои ќе ви помогнат вашето дете се развива око-рака координација и вештини кои се неопходни за да се научат да пишуваат јасно.Ракопис автоматски исчезне по суво.Со секоја copybook, ние ви нудиме еден сет на магијата пен.На ракопис ќе исчезне во рок од 15 минути по пишување, па copybook може да се користи.Има 1 пен носителот и 1 set pen јадра, и децата може да се практикуваат за долго време.Високо-квалитетни материјали.Трудот е густа, не е лесно да се smudges и не е лесно да дамка.На пен носителот е направен од силика гел, 100% безбеден за деца.Производ големина : 13x19cm.Најдобрата книга за рано образование.Изградат есенцијални вештини им помогне на вашиот малку еден научат нивните букви, бројки и слики на секоја страница.Тоа е добра алатка за развој на фината моторика вештини и око-рака координација вештини.Производ големина : 13x19cm.Напомена : 1. Вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлосен ефект.Ве молиме овозможи 1-3cm отстапување се должи на рачно мерење.2. Мора да се користи во прилог на пенкало, па потоа copybook може да се reused Specification : Производ материјал : бела cardboard Product големина : 13x19cm Include : Избор На 1(Еден) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills Choice 2(Б) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills12 x Цртање дефиниција(12 различни стил)Избор Од 3(В) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills24 x Цртање дефиниција(24 различни стил)Вклучува : Избор На 1(Еден) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills Choice 2(Б) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills12 x Цртање дефиниција(12 различни стил)Избор Од 3(В) : 4 x copybook1 x пенкало grip1 поставите x пенкало и refills24 x Цртање дефиниција(24 различни стил).

Карактеристики на понудата

Product material:
white cardboard
Product size:
13x19cm
Include:
Choice 1(A):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
Choice 2(B):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
12 x Drawing template(12 different style) :
Choice 3(C):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
24 x Drawing template(24 different style) :
Include:
Choice 1(A):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
Choice 2(B):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
12 x Drawing template(12 different style) :
Choice 3(C):
4 x copybook :
1 x pen grip :
1 set x pen and refills :
24 x Drawing template(24 different style) :
Неодамнешно

Слични понуди