.

.

New
Племенски Љубов-Рок МузичкиКОСА Galt MacDermot/Gerome Ragni/Џејмс Радо/Geary Театар/Сан Франциско 1969 Промо Standee

Племенски Љубов-Рок МузичкиКОСА Galt MacDermot/Gerome Ragni/Џејмс Радо/Geary Театар/Сан Франциско 1969 Промо

DEN 3119.76

Количина на стоки
Достапно

Ова е ретка преголеми контра standee се користи за промовирање на ваков GEROME RAGNI, ЏЕЈМС РАДО и GALT Mac DERMOT Американски Племенски Љубов-Рок Музички "КОСА" на Geary Театар во Сан Франциско, Калифорнија. (Производство првично се отвори 29 октомври, 1967 година во њујоршкиот Јосиф Papp Јавен Театар и се стрча за 49 настапи.Огромна побарувачка за билети резултираше во еден потег декември 22, 1967 до Cheetah Театар, поранешен дискотека на Бродвеј во 53rd Улица, каде што е тоа имаше за дополнителни 45 настапи.Производство подоцна отвори април 29, 1968 година во Biltmore Театар во Њујорк и се стрча за 1750 настапи.Сан Франциско ангажман почна август 29, 1969 година и траеше повеќе од две години.) ... "КОСА" е рок музички што беше производ на хипи контра-културата и сексуалната револуција на 1960-те.Неколку од неговите песни станале anthems на анти–Виетнамската Војна мировно движење.Во прилог на двајца автори, Оригиналниот Бродвеј Екипа се вклучени младите ДИЈАНА KEATON и MELBA МУР.Други познати актери и пејачи кои се појавија во продукција во текот на U. S. и во странство вклучуваат ЏИЛ О'HARA, ТИМ КАРИ, МЕСО, ЛЕБ, ELAINE ПЕЈЏ, ПАВЛЕ JABARA, БЕН VEREEN, КИТ CARRADINE, ТЕД NEELEY, JOBRIATH, ДОНА ЛЕТО, АНДРЕ De SHIELDS, ПАВЛЕ НИКОЛА, ШАРОН REDD, РЕГ LIVERMORE и РИЧАРД О "BLACK"...КРЕДИТИ : Музика од GALT Mac DERMOT ("Коса", "Две Господа на Верона", "Еј", "Преку Galactica", "Човечката Комедија"); Книга и Стихови од GEROME RAGNI и ЏЕЈМС РАДО; Сетови дизајниран од страна на РОБЕРТ ВАГНЕР; Костими дизајниран од страна на НЕНСИ POTTS; Кореографија, со ЏУЛИ ARENAL; Режија на ТОМ О'HORGAN; Произведени од страна на МАЈКЛ БАТЛЕР ...ДЕТАЛИ : На standee е отпечатена на тешки карта на акции, мерки 9 1/8" X 15" инчи и вклучува пати-од застане на грб која никогаш не е отворена ...СОСТОЈБА : Со исклучок на bumped агол во горниот лев агол, светлина soiling на грб и ситни работ носат, оваа ретка standee е во одлична состојба.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди