.

.

New
20/50/100 КОМПЈУТЕРИ KF94 Kids_Mask, 4 Слоеви Деца Не-Плетени Protective_Mask, 3D Расположливиот Устата-Осигурување

20/50/100 КОМПЈУТЕРИ KF94 Kids_Mask, 4 Слоеви Деца Не-Плетени Protective_Mask, 3D Расположливиот Устата-Осигурување

DEN 671.76

Количина на стоки
Достапно

4-ply Не-плетени ткаенини.ЧЕТВОРНИ ФИЛТРАЦИЈА СИСТЕМ : Овие деца се соочуваат со маска карактеристики 4 слоеви на висок квалитет на филтри и, на кожата-friendly внатрешниот слој за заштита на респираторниот систем.Внатрешниот слој на нашата лицето маска е изградена со користење откачи-обврзници ткаенина која останува мека и вашето дете е чувствителна кожа, додека блокирање на прашина, nanoparticles, и други елементи.ЛЕСЕН И ДИШЕ : ви претставува nanofiber вметнете деца' лице маска што ја создава заштитен слој и го задржува тежина светлина.На оваа високо-квалитетни обновливи лицето маска ќе го заштити вашето дете од вдишуваш штетни супстанции, истовремено овозможувајќи им да дишат свеж и чист воздух.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН ЗА УДОБНОСТ : лесни дише лицето маска е дизајниран со вашето дете за утеха во умот.Маска U-облик на триаголник цврсти е со цел да се усогласат со носот, брадата, и уво за удобно се вклопуваат и ефикасно блокови на вдишуваш на прашина низ лепливоста структура.МЕКА И ИЗДРЖЛИВИ УВО БЕНД : Нашата симпатична децата' лице маска карактеристики на кожата-friendly еластична уво бенд направени со користење на меки и издржлив материјал кој обезбедува удобност.Оваа еластична earloop во нашата латекс-слободен лицето маска нема да предизвика тензии на вашиот малку еден уши, осигурувањето продолжува носат во текот на денот.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди