.

.

New
Blackberry Bold Touch 9930 CDMA GSM Отклучен Телефон со Екран на Допир, 5MP Камера и Blackberry OS 7 (Црна)

Blackberry Bold Touch 9930 CDMA GSM Отклучен Телефон со Екран на Допир, 5MP Камера и Blackberry OS 7 (Црна)

DEN 1788.00

Количина на стоки
Достапно

Професионални мобилни пораки со Black Berry 7 ОС, 2.8-инчен екран на допир, QWERTY тастатура, 1.2 GHz процесор, и Течни Графика технологија.Брз 3 G конективност, меѓународниот GSM способности, Безжичен-N Wi-Fi мрежи, Near Field Communications (NFC) поддршка. 5-MP камера со HD 720p видео фотографирање, Bluetooth stereo музика, 4 GB меморија, HTML5 веб прелистувач.До 6.6 часа време на разговор, до 300 часа (12.8 дена) за време на мирување, објавен во август, 2011 година. Отклучен мобилни телефони се компатибилни со GSM оператори како AT&T и T-Mobile, како и со GSM SIM картички (e.г.H20, Директно се Зборува, и одберете припејд превозници).Отклучен мобилни телефони не ќе работат со CDMA Оператори како Спринт, Verizon, Поттик или Богородица.Се создаде и да се поврзете како никогаш порано, swiping, pinching и зумирање на Течни Графика допир.Заедно со 1.2 GHz процесор, и 24-битна висока-резолуција на екранот, Течни Графика ви дава течност анимации и инстант одговор пати.Со елегантно бранеа од нерѓосувачки челик рамка, извајани површини и напредни композитни подлога, Black Berry Bold 9900/9930 паметни телефони се лесни и издржлив како тие се карактеристика спакувани.Побрзо вчитување, побрзо да се движи побрзо зумирање.Тоа е најбрз Black Berry досегашното искуство.Премиум Black Berry Bold 9900/9930 паметни телефони се карактеризираат со најмоќниот мотор што некогаш во Black Berry smartphone.Се движат од дома на кафе продавница до аеродромот и до канцеларијата без да пропуштите нешто додека се поврзувате со Wi-Fi жариштата, секаде каде што тие се достапни.Black Berry 7 е следната генерација Black Berry OS, полна со моќни нови карактеристики и иновативни апликации.Зголемени реалност воведува возбудливи нови начини за интеракција со светот околу вас, и со Near Field Communication1 (NFC) built-in, можете да се поврзете со други NFC-от уреди и паметни ознаки.Инспиративна, посебни и смешни моменти се случи на мува.Фати сите со 720p HD видео снимање и импресивна 5 MP камера.Предмети што доаѓа со овој мобилен телефон вклучува и мобилен телефон, rechageable батерија, полнач, USB кабел, Quick start водич.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди