.

.

New
EuisdanAA AC 125V/10A 250V/6A SPST 3 Терминал 3 Позиција за вклучување/Исклучување На Кружни Брод Рокер Switch Црна 2 ПАРЧИЊА(AC 125V / 10A 250V / 6A SPST 3 terminales 3 posiciones encendido/apagado interruptor basculant

EuisdanAA AC 125V/10A 250V/6A SPST 3 Терминал 3 Позиција за вклучување/Исклучување На Кружни Брод Рокер Switch

DEN 259.20

Количина на стоки
Достапно

Номинална Напон : AC 125 V/10 A 250 V/6 A(за resistive оптоварување само);.Крај : 3 pin; Position : 3. Монтажа дупка : 20mm; Материјал : Пластични, Метални.Име на производ : Рокер Прекинувач(Nombre del producto : interruptor basculante.Пакет Содржина : 2 парчиња x Рокер Прекинувач(Contenido del paquete : 2 piezas x interruptor basculante.Euisdan AA AC 125 V/10 A 250 V/6 A SPST 3 Терминал 3 Позиција за вклучување/Исклучување На Кружни Брод Рокер Switch Црна 2 PCSFeatures : еден пол единствен фрли(SPST) контакт тип, 3 pin терминали, вклучено исклучено се држат во рокер switch.Широко се применува за контрола на сите видови на апарати за домаќинство како што се , неблагодарна работа, кафе тенџере и така натаму.Означени на рокер : 3 Позиција за прецизни индикации.Ве молиме обрнете внимание на напон пред да нарачате да бидете сигурни дека рокер префрлување може да работи успешно во вашата област.Specification Product Име : Рокер Switch Terminals : 3 pin Position : 3 Rated Напон : AC 125 V/10 A 250 V/6 A(за resistive оптоварување само)Вкупната Големина : 22 x 29mm (D*L)Боја : Black Material : Пластични, Metal Package Содржина : 2 парчиња x Рокер Switch AC 250 V Тековната rerating за различни loads Inductive Оптоварување : 1.05 ALamp Оптоварување : 0.54 AMotor Оптоварување : 0.6 ACapactive Оптоварување : 0.54 AAC125 V Тековната rerating за различни loads Inductive Оптоварување : 2.1 ALamp Оптоварување : 1.08 AMotor Оптоварување : 1.2 ACapactive Оптоварување : 1.08 AVery Важна забелешка : Рејтингот на прекинувачот етикета се само за Чисто Resistive AC load, за други видови на носивост ве молиме погледнете го оцени погоре.DC оптоварување Тековната рејтинзите се многу пониски отколку AC load,ако ви треба да се користи оваа опција со повеќе од 0,5 DC load,контактирајте со нас за компатибилност на прв.Опис на Spanish AC 125 V / 10 A 250 V / 6 A SPST 3 terminales 3 posiciones encendido / apagado interruptor basculante де barco кружни гора 2 uds Voltaje номинална : CA 125 V / 10 A 250 V / 6 A (соло став carga resistiva);Terminales : 3 борови; Puesto : 3 Orificio де montaje : 20 mm; Материјал : plástico, metal Nombre del producto : interruptor basculante Contenido del paquete : 2 piezas x interruptor basculante.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди