.

.

New
20 Dram Пластични Ампули, Зелена Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули

20 Dram Пластични Ампули, Зелена Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули

DEN 1711.20

Количина на стоки
Достапно

Големина : 20 Dram.Димензии : 75 (H) x 45 (D), Случај Тежина : 6.00 lb.Материјал : Зелена Полипропилен Пластика. 48 по Случај.Зелена полипропилен ампули со реверзибилна дете отпорни капи понуди на нетранспарентно пакување избор за лекови, КБР производи, и повеќе.Детето отпорни капи функција печатени отворање и затворање на инструкциите на врвот и издржливи LDPE plug облоги, кои нудат додадена бариери против воздух и влага.Двојна цел капи може да биде затворена против надворешниот провира на пластични ампули да се создаде дете отпорни печат.Caps исто така, може да биде затворен со главата надолу за не-дете отпорни печат за лекови со помал ризик да се биде проголтан од страна на децата.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди