.

.

New
Mitutoyo 1781SB Dial Индикатор, #4-48 UNF Конец, 0.375 Матични Кол., Рамен Грб, Бели Бирање, 0-25-0 Читање, 1.614 Dial Кол., 0-0.125 Спектар, 0.001 Дипломирањето, +/-0.001 Точност

Mitutoyo 1781SB Dial Индикатор, 4-48 UNF Конец, 0.375 Матични Кол., Рамен Грб, Бели Бирање, 0-25-0 Читање,

DEN 2442.24

Количина на стоки
Достапно

375" дијаметар на стеблото, а #4-48 UNF контакт точка тема планината, и се користи за да се измери на површината варијации во фракционо инчи.375" дијаметар на стеблото, а #4-48 UNF контакт точка тема планината, и изборот на бело или црно лице, за мерење на површината варијации во фракционо инчи.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.375" матични дијаметар, и инчен мерења.Задната страна на повеќето показатели може да се ротира до вертикална положба.Изборот на црна или бела бирате и спротивставени рака помогне да се направи мерења лесно да се чита.Балансирана бирање се користат за да го прочитате разлика од одредена површина референтна точка.Станот назад dial индикатори се или менгеме-монтирани на матични или плоча поставена на задниот дел на индикаторот.Изборни функции вклучуваат jeweled лежишта за висока осетливост и прецизност, револуција контра да се измери вкупната промена, водоотпорен, dustproof, shockproof, бело или црно лице, и обратно читање за длабочина или понесе gage мерење.Бирате и dial тест индикатори може да бидат аналогни, со механички бирање, или електронски, со дигитален дисплеј.Често се користат во производството, лаборатории, и други индустриски или механички полиња, dial показатели се користат насекаде мал мерење мора да се најде и да се евидентира, или пренесуваат, како што се проверка на варијација, во толеранција на работното парче.Овие прецизност на мерење алатки се користат за точно да се измери мали линеарна растојанија и објект големини.Матични дизајн обезбедува долго стегање спектар, без преку завртка-дупка на рамка за прашина - и отпорност на вода, и involute криви подигање на рачката овозможува непречено движење на вретеното и dovetail заеднички за инструмент-помалку конекција.Компанијата е основана во Токио во 1934 година и формира Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година, кој е со седиште во Аурора, ИЛ.Оваа dial индикаторот ги исполнува ANSI стандардите, Јапонски Индустриски Стандард (JIS) B7503-1997 година, и Американскиот Gage Дизајн (AGD) стандарди за лице и конец големина, и рамки и матични дијаметар.Dial индикатор доаѓа со избор на стан или повлечи се врати за различни монтажа опции.Dial показатели се нарекува dial мерачи, dial дебеломер и сонда индикатори.Она што е во Кутијата?Dial indicator Limit маркери (метрички само) (2)Рамки clamp Storage кутија.Стандардниот dial индикатор со 0.Dial magnifies мерење, така што тоа може да се повеќе лесно да се прочита од страна на човечкото око.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди