.

.

New
LED Таванот Фан Светлина, Современи Фан Светлина со Затемнување, 36W Таванот Светлина со Далечински Управувач, 3-Брзина на Ветрот за Контрола на Брзината, Спална соба Д

LED Таванот Фан Светлина, Современи Фан Светлина со Затемнување, 36W Таванот Светлина со Далечински Управувач,

DEN 465.60

Количина на стоки
Достапно

Лустерот тивка фан, целиот фан сечилото е направен од дебела материјал.Максимална дебелина на фан нож 3 мм.Ова обезбедува непречено фан и безбедно функционирање.тивко работење за да се обезбеди пријатен бучавата во позадина.Светилка тип : LED класа на ефикасност на енергија : A ++, степен на заштита : IP20.Димензии : * D60cm H20cm.Новите леќи LED извор на светлина, нежно светло, без отсјај, висока фреквенција пречки, и на тој начин го штитат окото и мозокот, заштеда на повеќе од 80%, доволно светлост, ниска потрошувачка на енергија.Фан Функција : Smart користите далечински управувач, можете да поставите три различни правец на брзини.Ниска, средна и голема брзина, ги задоволат вашите сопствени потреби.И оваа светилка може да се обезбеди со далечинското тајмер 1/2/4/8 часа далеку.Широк спектар на апликации : деца соба, бебе соба, спална соба, дневна соба, трпезарија, балкон, спална соба, foyer, мала дневна соба, внатрешно осветлување тавански вентилатор светла.Собата има фан ладна светлина, топлина и новиот состав на воздухот се чувствува кул и удобно.Погоден за : салон, спална соба, студија, трпезарија, ходникот, кафе.Преглед : Постојат три таванот брзината на вентилаторот може да се прилагоди, и три видови на боја на светлина е прилагодлив - црна / бела / топло бела.Користете го далечинскиот управувач со сите функции, можете да ги контролирате брзината на ветрот и брзината на light.By интелигентен автоматски тајмер, можете да го поставите на контрола на времето за исклучување 1/2/4 часа.Тоа може да бидат обесени во многу места дневна соба, спална соба, кујна, итн.карактеристики : брзината на Ветерот три брзина - со користење на далечинскиот управувач за лесно промена на брзина на ветерот.Постојат три видови на светли бои - Бела кул бела / бела / топло.Преку далечинскиот управувач прекинувач (3000 K / 4500 K / 6000 K) три различни светли бои.Smart Timing - може да се задржи надвор од времето 1/2/4/8 часа.спецификација : Влезен напон : 110-240 Output моќ (макс) : 36 WWind брзина инфрацрвениот далечински управувач dimmer Fan : Three Reservations : 1/2/4/8 hours Type на Ламбата : Тип : 2835 / 0.2 WThe (максимум) светлосен флукс : 2880 LMBeam агол : 180 °Светлина бои : температура избор на три colors Color : бела, розова, сива, златна, сина, кафена (изборен)Материјал : метал, ABS, PCPackage големина : 600 * 250 mm Package тежина : 5 kgpacking листа : 1 * Light1 * Далечински Control Instructions 1 *.

Карактеристики на понудата

Input voltage:
110-240
Output power (max):
36W
Wind speed infrared remote control dimmer :
Fan:
Three
Reservations:
1/2/4/8 hours
Type of Lamp:
Type:
2835 / 0.2W
The (maximum) luminous flux:
2880LM
Beam angle:
180 °
Light colors:
temperature selection of three colors
Color:
white, pink, gray, gold, blue, brown (optional)
Material:
metal, ABS, PC
Package size:
600 * 250 mm
Package weight:
5 kg
packing list:
1 * Light :
1 * Remote Control :
Instructions 1 * :
Неодамнешно

Слични понуди