.

.

New
UMR-Дизајн-045 Мерлин Airbrushstencil Чекор по Чекор Големина XL

UMR-Дизајн-045 Мерлин Airbrushstencil Чекор по Чекор Големина XL

DEN 1197.60

Количина на стоки
Достапно

Произведени на 200my фолија.ca Мотив-големина ca. 14,9 во x 9,8 во ( ca 38 cm x 25 см голема.Се користи за да се спреј Мотивот лесно и брзо на авион и конкавни/конвексни Undergrounds.Чекорите се испрскаат еден по еден да ви донесе целиот Мотив - во целосна colorscale со сенка - и highlighteffects.Доаѓа со упатства кои содржат мал опис.На Stencils се lasercuttet да посебни пластични Листови.На Матрицата е направена на транспарентен aprox. 200my дебели фолија, ови е растворувач отпорни и флексибилни.Фолија е НЕ самолепливи, но може да се користи не-носител на постојана лепило-спреј ако сакате.Користете лепило-спреј ако имате малку конкавни/конвексни Подземни, а потоа секој дел од Stencils држи до подземни додека сте спреј.Ги тестираат вашите подземни однапред, ако тоа е компатибилна со вашиот лепило-спреј.На Матрицата трае многу долго време ако чисти правилно.Чистење на Stencils со мека paintbrush, ако користите waterbased бои, користете топла Вода за чистење на тоа право по прскање.Ако имате solventbased бои, користете потенки или четка за чистење.Не дозволувајте им на Матрицата лебдат премногу долго / текот на ноќта во растворувач, разредувач или четка за чистење! - друго на Матрицата може да искриват.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди