.

.

New
ПОДАРОК БРИТАНЕЦОТ Бамбус Композитни Pandarama Ручек Кутија

ПОДАРОК БРИТАНЕЦОТ Бамбус Композитни Pandarama Ручек Кутија

DEN 106.08

Количина на стоки
Достапно

Висина 6.5 см Ширина 19cm Длабочина 13cm.Неверојатни подароци од Gift Brit.Бамбус Композитни Pandarama Ручек Box If сте во потрага за голем број што не е само одлична за планета, но, исто така, изгледа супер кул, тогаш проверете го нашиот Bambootique спектар на пикник и кујна додатоци.Направен од бамбус композитни кој содржи мешавина од 60% бамбус, 35% меламнин и 5% cornstarch, ова обновливи опсег не содржи BPA и не phthalate.На бамбус доаѓа од chopstick offcuts и е одржливо расте.Достапни во сè, од плочи да патуваат чаши (за патување чаши исто така се направени со рециклиран силикони) таму е дефинитивно нешто за секого.Овој опсег е храна и машина за миење садови безбедно, но не може да се користи во микробранова печка.Не користите со храна или пијалок во текот 70c што постои опасност од scalding.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди