.

.

New
LED Вдлабнати Таванот Светлина Вдлабнати Осветлување 3 Инчен Тенок LED вградна светилка Топло Бела Не Dimmable Вдлабнати Таванот Светлина Тела КОЧАН вградна светилка Сок

LED Вдлабнати Таванот Светлина Вдлабнати Осветлување 3 Инчен Тенок LED вградна светилка Топло Бела Не Dimmable

DEN 739.44

Количина на стоки
Достапно

✔Го замени 70 W халоген сијалица со 5 W не dimmable LED.Спаси преку 85% енергија на електрична енергија за осветлување. ✔ETL Потврдија,кој гарантира алуминиум вдлабнати светла заштита од корозија и ' рѓа превенција со херметички structureand;Тип IC Оценет,кои се одобрени за директен контакт со изолација,нема потреба од тенџере лименки. ✔Ултра-тенок LED обланда вдлабнати светлина бара само 3 инчи царинење на таванот простор,совршен за ограничен простор тавани. ✔Поради користењето на полно-чип процес,IC контрола AC-DC напојување,PC матирано леќа,може да светла анти-отсјај и отпорен на гребење,користејќи мобилен телефон или дигитална камера за да пука,светлината не dithering.Мазна затемнување-На висок квалитет на возачот на LED вдлабнати таванот светла слабо нашата светла без никакви непотребни треперење, треперење или зуењето.Тој е дизајниран за постојан затемнување толку ниско, што е 10%.Препорачливо е да се користи Стандардни 120 volt електронски низок напон dimmer за најдобри перформанси.висок квалитет на Нашите LED вдлабнати светла помине безбедносни контроли за да се обезбеди подобар квалитет, безбедност и сигурност.Тоа зрачи со сончева светлина-како квалитет и може да се постигне вистинската боја рендерирање да се сретне некој расположение или декорација потреби.Силна spring Our вдлабнати светла се лесно да го инсталирате, и нивните добро-структуриран snap извори можат да бидат брзо фиксен кон таванот●Спецификација : ●Моќ : 5 W,7 W,12 W,20 W●Влезен Напон : 110 V-240 V AC●Емитуваат Боја : Бела светлина ,Топла светлина ,Неутрална светлина●Извор на Светлина : LED●Dimmable : Не Dimmable●Brightness : 120 LM/W●Материјал Тип : Алуминиумски+Пламен Retardant КОМПЈУТЕР●Големина : ве Молиме проверете поврзани со слики.●Зрак Агол : 120°●Бруто тежина на стоката : 200g●Исполнува Највисоките Индустриски Стандарди : Energy Star,ETL★Нашите вдлабнати светлина е лесно да се инсталира и да го прикачите на таванот со добро изградени snap извори.★Она што Може да се Добијат : 1 x Downlight1 x accessories Good жици system The совршен и прецизен производство систем безбедно да се користи за долго време без да бидат уништени.

Карактеристики на понудата

●Power:
5W,7W,12W,20W
●Input Voltage:
110V-240V AC
●Emitting Color:
White light ,Warm light ,Neutral light
●Light Source:
LED
●Dimmable:
Not Dimmable
●Brightness:
120LM/W
●Material Type:
Aluminum+Flame Retardant PC
●Size:
Please check the related pictures.
●Beam Angle:
120°
●Gross weight of goods:
200g
●Meets Highest Industry Standards:
Energy Star,ETL
★Our recessed light is easy to install and attach in the ceiling with the well constructed snap springs. :
★What You Can Get:
1 x Downlight :
1 x accessories :
Good wiring system :
The perfect and meticulous production system can be used safely for a long time without being destroyed. :
Неодамнешно

Слични понуди