.

.

New
МЕ ОДНЕСЕ во Дворот Соларни Светилки Декоративни Сонцето Светла Отворено и Свеќа Соларни Lanter

МЕ ОДНЕСЕ во Дворот Соларни Светилки Декоративни Сонцето Светла Отворено и Свеќа Соларни Lanter

DEN 520.80

Количина на стоки
Достапно

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА : Соларен Панел собира сончевата светлина за полнење на батерии(вклучени) во текот на денот;Автоматски се претвора во мрак за до 8 часа на ноќното осветлување;. 7 Lumens Топло Бела Фенер : Лесно да додадете на пошироката околина на вашата градина,на отворено и пат со TAKEME соларни фенер.Нежен цвет одраз по осветлување нагоре, кои ви даваат неочекувани визуелен ефект.Совршен за декорација за градина,Патио,тераса или на отворено.Најдобар подарок за вашиот пријател.Издржливи,еко-пријателски и сигурен : не кабелот за напојување е потребно, без електрична енергија трошоци, нема конвенционални потрошувачка на енергија; водоотпорен, отпорен на корозија и можат да работат на отворено во дождливите денови.Осигурајте се дека копчето е во "ON" позиција пред промените во сонцето.Ако на копчето е во "on" позиција,одржување на соларен панел во темнина,тогаш светлата ќе светне.Едноставно контактирајте со нас ако некогаш имате проблеми со вашиот МЕ ОДНЕСЕ светла.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди