.

.

New
3M 5419 Злато Polyimide/Силикони Лепило Ниска Статични Филмска Лента -100 на +500 Степени F Температура Опсег, 36 yd Должина, 5 Ширина, се Тркалаат

3M 5419 Злато Polyimide/Силикони Лепило Ниска Статични Филмска Лента -100 на +500 Степени F Температура Опсег,

DEN 8717.52

Количина на стоки
Достапно

Се користи за лемење маскирање, креирање на порака површини за делови излечи на високи температури, и други висока температура апликации.Обезбедува злато табот за заштита при бран лемење апликации на печатени кола.Ниска статични релаксирање и отстранување.Висока температура перформанси.Ro HS согласност.Tape Case Ниска Статични Polyimide Филмска Лента-Конвертира од 3 M 5419, е 2,7 мили индустриски одделение лента производ што се користи за лемење маскирање, креирање на порака површини за делови излечи на високи температури, и други висока температура електрични апликации.Овој производ карактеристики ниско ниво на статички испуштање во текот на релаксирање и отстранување на производот што го прави соодветна опција за компоненти, кои се подложни на статички празнење. 3 M Ниска Статични Polyimide Филмска Лента 5419 со Du Pont Kapton polyimide филм и силиконски се користи лепило за PCB лемење маскирање и други висока температура апликации.Ниска статични.Злато, 2.7 дебели.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди