.

.

New
2 ПАРЧИЊА Магла Светилки,H10 9145 9140 LED 50W Ултра Екстремно Светла КРИ 6000K 16 SMD Xenon Магла Место Светла за Возење Светлина/светилки drl Дење Работи Светилки (Amber Жолт)

2 ПАРЧИЊА Магла Светилки,H10 9145 9140 LED 50W Ултра Екстремно Светла КРИ 6000K 16 SMD Xenon Магла Место Светла

DEN 291.12

Количина на стоки
Достапно

✔FITMENT : Совршен за H10, 9040, 9045, 9140, 9145, 9050, 9155, H10, PY20 D светла за магла или светилки drl Дење Работи Светла. ✔СПЕЦИФИКАЦИЈА : LED Type : 16 компјутери висока моќност 5 W 3030 Led диоди по сијалица; Боја : 6000 K Xenon Килибар Жолта Магла Светилки; Осветлување Излез:2200 суровини lumens, 1100 lumens за секоја сијалица; Напон : 12 V - 24 V DC; Максимален Капацитет : 8.5 W; животниот век : 50.000+ работни часови. ✔МАТЕРИЈАЛ : Алуминиум материјал за чип дел држи сијалицата во ниска работна температура - многу подобро дисипација на топлина, брзо топлотна дифузија, отпорни на топлина, Не-поларитетот способност. ✔ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА : Директно plug and play за повеќето возила, лесна инсталација, без баласт потребно.За изградена во CAN-BUS систем возила, може да треба товарот низ отпорникот или декодер за да се избегне код за грешка или за пораки трепка прашања. ✔ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 2* Килибар Жолта 6000 K Автомобил LED Сијалица.ЕДЕН YEWAR гаранција.Производство Опис : Спецификации : - Операција Напон : DC 12 V-24 V - LED Боја : Жолто Жолта (6000 K) - LED Type : 80 W По Сијалица - LED Type : 16 компјутери висока моќност 5 W 3030 Led диоди по сијалица - Крај Лумен : 1100 LMs по сијалица - Приклучок/Конектор Тип : H10, 9040, 9045, 9140, 9145, 9050, 9155, H10, PY20 D - Лесна инсталација : plug and play, нема потреба баласт. - Со високи перформанси на ЛЕР, супериорен осветлување и стабилност - Ниска потрошувачка - Долга операција живот : До 50.000 часа животен Век.Примена : се Применува За Магла Возење Светлина Pacakge листата : 2* Килибар Жолта 6000 K Автомобил LED Сијалица (како на сликата) Забелешка : Најновите Европски бренд на автомобили, можеби ќе треба да го користите вграден во Canbus Доведе за да се избегне грешка во кодот на табла Ако тоа не светне, само флип тоа 180 степени, тогаш тоа треба да светне. Ве молиме бидете сигурни дека должината на овој сијалица може да се вклопи во вашиот автомобил. Среќни сме што не се види што се добие право на предмети што ви е потребно.

Карактеристики на понудата

LED Type:
16 pcs 5W high power 3030 LEDs per bulb; Color
Неодамнешно

Слични понуди