.

.

New
Teabloom Фиренца Стакло Teapot – Heatproof Стакло со Отстранлив Нерѓосувачки Infuser – Stovetop Безбедно – Чај за Еден или Два – 24 мл / 700 ml (2-3 Чаши)

Teabloom Фиренца Стакло Teapot – Heatproof Стакло со Отстранлив Нерѓосувачки Infuser – Stovetop Безбедно – Чај

DEN 799.20

Количина на стоки
Достапно

НА TEAPOT СТЕ БИЛЕ ВО ПОТРАГА ЗА.Со класичен и пријатен круг профил, Фиренца беше дизајниран за да биде разновиден и функционална за години на употреба.Издржливи сепак, лесни, кристално јасно borosilicate стакло се чувствува прекрасно во рака.Направени на највисок квалитет на материјали, кои никогаш не ја губат својата сосема нов изглед, ова е навистина teapot за сите прилики.КАПАЦИТЕТ : На Фиренца е 24 мл. / 700 ml капацитет brews 2 големи чаши – само право за еден или двајца луѓе да ги уживаат.Stovetop, микробранова печка, и машина за миење садови безбедно.ИСКЛУЧИТЕЛЕН КВАЛИТЕТ.На Фиренца е изградена со олово-бесплатно, 2mm borosilicate стакло, кој обезбедува никогаш не сте вкус ништо, но чиста чај – и не-капе spout и екстра-се справи со широк направи за удобно се фрлаат.Отстранлив нерѓосувачки челик infuser никогаш не ' рѓа, ги кородираат, или бојата и е ласерски-се сечат за да се фати најмалите чај лисја.СОВРШЕН ПОДАРОК ЗА СИТЕ.Со длабоко вкоренети вредности во изработка, иновации, уметност и убавина, ние се вклопуваат техники, приказни, луѓе и идеи.Дали ви треба подарок за пријатели, младенците цел, дипломираните студенти, роднини или себе си! – во Фиренца е tasteful избор, што покажува колку ти е гајле.ЗАДОВОЛСТВО ДА СЕ ГАРАНТИРА.Teabloom е снабдувач на избор за пет-star хотели во светот, и производителот на најголемата светска селекција на стакло teapots.Основана на години на работно искуство во чај бизнис, ние сме посветени на услуги на клиентите и стоиме зад нашите производи со полн една година гаранција.Teabloom е снабдувач на избор за пет-star хотели во светот, и производителот на најголемата светска селекција на стакло teapots, стакло teacups чај и додатоци.За разлика од повеќето други стакло и керамички чај производи на пазарот кои може да содржат токсини, Teabloom производи од стакло се рачно направена со користење на не-токсични borosilicate стакло.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди