.

.

New
NEIKO 10573B вртежен момент Шрафцигер | 1/4 Вози Долго месо тело | 10 до 50 Инчи Фунта | вртежен момент Ограничување | Опсег за Монтирање & огнено Оружје Accurizing Torque | Пиштол вртеж

NEIKO 10573B вртежен момент Шрафцигер | 1/4 Вози Долго месо тело | 10 до 50 Инчи Фунта | вртежен момент Ограничување

DEN 1740.00

Количина на стоки
Достапно

КАРАКТЕРИСТИКИ : вртежен момент ограничување карактеристика овозможува шрафцигер да вртежен момент за да поставите ниво, што се избегнува оштетување на навој сврзувачки елементи.Ова е заедничка потреба во прецизност апликации каде сврзувачки елементи мора внимателно, но сигурно се врзуваат компоненти.главата е компатибилен со било 1/4-инчен приклучок, кој ви овозможува да ги користи како што се електронските поправка, огнено оружје accurizing, инструмент собранието, обемот прстени, бази, оптички држачи и многу повеќе апликации.За време на употреба, сврзувачки елементи се сврти со минимален напор, но како збир вртежен момент ниво е достигнат, се справи со дел од алатката кликне напред со секој обид за возврат.Вртежен момент прилагодувања се лесно се прави со "Повлече-Свиок-Lock' се справи со дизајн.Нивоа се видливи во вграден метар прозорецот, и избраните тензија е автоматски заклучена со секој прилагодување.Точни вртежен момент прилагодувања на +/- 6 проценти на сите видови на завртки и сврзувачки елементи за да се намали неуспеси.Обезбедување на затегнување која е доволна, но не претерано.Посебни вртежен момент ограничување функција torques да го поставите ниво и помага да се избегне какво било понатамошно оштетување на вашиот навој сврзувачки елементи.Она што Е вртежен момент Шрафцигер?Вртежен момент screwdrivers, понекогаш се нарекува вртежен момент возачите, да обезбеди одредени нивоа на вртежен момент со ограничување на притисок генерирани од страна на алатката.Брз и лесен за читање распоред за точна тензија во лесен пакет.Алатката карактеристики 1/4-инчен долго месо тело да го зголеми своето истражување, 20 бита во различни заеднички глава видови и големини, и универзален 1/4-инчен вози главата што го прави компатибилен со сите дополнителни 1/4-инчен штекерите (подножјата).Тоа има 10-50 инчен фунти вртежен момент спектар, прилагодлив во 5 инчен фунти на зумот.ПРОФЕСИОНАЛНА ОДДЕЛЕНИЕ : Ова долго месо тело вртежен момент клучеви метар прозорецот прикажува 10-50 во-lb вртежен момент клуч опсег дека е прилагодлив во 5-lb на зумот да се обезбеди затегнување на одредена вртежен момент.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди