.

.

New
10 Сечилото Операција Kukri, Panawal Целосна Танг Gurka Khukri, Двојно Целосни Остар Нож Khukuri, Беж Кожа Scabbard w/ 2 дополнителни комунални ножеви, рачно изработени во Непал Khukri

10 Сечилото Операција Kukri, Panawal Целосна Танг Gurka Khukri, Двојно Целосни Остар Нож Khukuri, Беж Кожа Scabbard

DEN 1377.60

Количина на стоки
Достапно

Разни Митови и Верувања круг околу Khukri.На Khukri со Ликот – Khukri во вашата страна дефинитивно ќе направи да се чувствувате посебни и моќни поради карактерот и углед го носи.За разлика од тоа да биде национална оружје на Непал, тоа носи верските и културните вредности меѓу луѓето од Непал.Khukri е алатка за домаќинство и за работата на терен во многу региони на Непал и на секое домаќинство има тоа.Добро Балансирана ружино дрво се Справи – 5" ружино дрво се справи со форми совршен симетрич-ност со 10" сечилото обезбедување на цврста и балансирана зафат.Својата долга верува дека никогаш не ни размислувам на assaulting на Gurka Војник со Kukri во рака, бидејќи на штетата што може да предизвика со Khukri.Секогаш полски кожа scabbard со појавување на чевли полски да се задржи оригиналната боја и текстура.Циклус на совет на scabbard е корисно да висат на ѕидот.Целосно рачно изработени во Непал на Оваа kukri е рачно кован и рачно изработени од страна на "Biswakarma" кои се родени khukuri одлуки и чии вештини се дарувал од страна на нивните предци.Висококвалитетна Кожа Scabbard – Off Бела Бивол Кожа е enwrapped во 2 парчиња памук дрво и sewed цврсто, но доволно отворен за да слајд во Khukri без никакви проблеми.Висок степен на јаглероден челик се фалсификувани да облик на аголна навнатре остри ножеви, кој обезбедува максимална сила и издржливост.Мулти-Функционални Khukuri – тоа не се само оружје на војната, но корисна алатка за сите.Прекрасен подарок идеја дека е способен за било прилики како што се Божиќ, Роденден, Денот на Таткото, ноќта на Вештерките, Велигден, денот на Благодарноста, Нови Години, Ветеран Ден итн.Тоа е, исто така, верува дека за да се има духовни сили за да го задржи подалеку злото.Оваа операција panawal Khukri ќе ви даде истото чувство кога ќе зафат еден во вашите раце.Совршен Подарок беж кожа scabbard со изгорена модели мешавини и со кафеава ружино дрво се справи со што го прави визуелно привлечен и го прави совршен подарок.Двоен појас јамка доаѓа корисна за да го носат околу половината за лесна и брза работа.Две парчиња од ружино дрво се лепат на двете страни на целосно рамен танг и riveted цврсто да се направи тоа тешки оружје.Многумина уште го чува под перница да го дадат далеку кошмари и се верува дека за да се отстрани нарушувања.Прикажува како декоративен дел во вашиот дом или подарок на вашите најблиски како што одговара за било прилики.Важно е да се отстранат сите влажна, вода или отпечатоци од прсти на ножеви.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди