.

.

New
BCW Палубата со стап LX 200 Палубата Кутија – Црна

BCW Палубата со стап LX 200 Палубата Кутија – Црна

DEN 709.20

Количина на стоки
Достапно

Картичка коцки лесно да се има 100 ракави игри картички (Двојно ракави картички се тесна одговара).Издржливи, црна маска со црвени шевови.Флип-отворена панел со силни магнетни затворање. 2 Отстранлив внатрешна палубата кутии и се сечат лента.Проширете ги вашите битка потенцијал со BCW Палубата со стап-200 LX! Совршен за on-the-go игри на негативностите, турнири, или било непланирано се фрли долу.Тоа е картичка кутија направена со трајни faux кожа надворешната школка и микрофибер faux-велур внатрешност.Тоа може да носи две двојно-ракави, 100-картичка палуби во прилог на сите коцки, жетони, и делови можеби ќе треба.Има толку многу дополнителен простор всушност можете да носат екстра 75 ракави картички, наместо.Само за секоја картичка игра вклопува во Палубата со стап-200. Тоа е особено корисно за Магија Командант/EDH, но, исто така, може да се сместат Одг, Ју Ги Ох, Dragonball, Сила на Волјата, и многу други.Тоа не само што работи добро со картичките, но, исто така, генерал базирани игри како Dicemasters и Star Wars Судбина.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди