.

.

New
Сенсеи ПРО 62-67mm Месинг Чекор-Up Прстен

Сенсеи ПРО 62-67mm Месинг Чекор-Up Прстен

DEN 646.80

Количина на стоки
Достапно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Користете 67mm Филтри на 62mm Леќа.Дувачкиот Прстен Спречува Обврзувачки и Притискање.Knurled Страни за Поцврста Потпора.Мат Црна Заврши Минимизира Рефлексии.На Сенсеи ПРО 62-67mm Месинг Чекор-Up Прстен овозможува употреба на 67mm навој филтри на леќи со 62mm филтер теми.Тоа карактеристики месинг изградба и е обложен со мат црна заврши за да се минимизира рефлексии.Дувачкиот нуди поголема трајност и отпорност на warping над конвенционалната алуминиум прстени и е, исто така, помалку се склони кон притискање и обврзувачка за дополнителен чекор-up прстени, филтри, леќи или.Овој чекор-up прстен има големи страна knurlings да обезбеди повеќе текстура зафат кога монтажа или отстранување од леќа.Сенсеи SURP-6267 Спецификации Чекор-Up Големина (Објективот на Филтер) : 62 mm 67 mm Прстен Материјал : Месинг Knurling : Страна Пакување Информации Пакет Тежина : 0.145 lb Кутија Димензии (Dxšxv) : 3.95 x 3.95 x 0.8".

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди