.

.

New
Everlast Жените Про Стил за Обука Ракавици (Розова, 12 мл.)

Everlast Жените Про Стил за Обука Ракавици (Розова, 12 мл.)

DEN 659.76

Количина на стоки
Достапно

80% Полиуретан/20% Полиестер.Увезени.Патентирана Палецот-Lok функција, Премија синтетички кожа заедно со супериорен изградба се зголемува издржливост, Природната форма согласува да го предаде.Everfresh третман, помага да се спречат навредливи мириси, чување на вашите производи мириса свежо, Full mesh дланка обезбедува breathability и удобност.Подобрена криви анатомски контрола и одговара.Идеален за спаринг, тешки торба за вежбање, и мит работа.Заврши околу, кука и јамка околу рака затворање.Достапни во 12 или 14-унца тежина димензии.Густа две-слој сендвич на пена за дополнителна заштита|Full баласт на предната и задната страна на рачниот зглоб за да промовираат правилно дупчење техника|Усогласиле со природен облик на тупаница за удобно обука|Заврши околу Велкро рака|.Опис на производот Полу Про обука специјално дизајнирани ракавици за жени!Густа две-слој сендвич пена за шок absorbency.На располагање во 8, 12 & 14 оз.големини.Everlast потерници своите производи од дефекти во материјалите и изработката, за период од 120 дена од датумот на купување, под услов тие не биле подложени на очигледна злоупотреба, запоставување или злоупотреба.Everlast е единствена одговорност е ограничена на поправка или замена на производи кои се враќаат во рамките на овој 120-дневниот период, освен ако одреден производ литература наведува поинаку.Ќе изгледаат и се чувствуваат како боксерски шампион кога ќе не овие про стил за обука ракавици.Одлично за удирање торба за обука и спаринг, овие ракавици од познатиот бокс опрема создателот, Everlast, функција густа, две-слој пена соочи и патентирана Палецот-Lok за врвен рака и палецот заштита.Природниот облик на ракавица согласува на вашата страна форма, промовирање на соодветна удирање техника, а заврши околу, кука и јамка околу рака обезбедува сит и сигурно одговара.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди