.

.

New
ПОЛИЊАТА за Инструменти АД-1 Thermocouple Адаптер

ПОЛИЊАТА за Инструменти АД-1 Thermocouple Адаптер

DEN 4751.76

Количина на стоки
Достапно

За употреба со ПОЛИЊАТА за multimeters и менгеме метри со контакт температура функционалност.Мерење на точност и температура опсег се зависни од истрагата.Овој адаптер претвора било кој Тип-К thermocouple температурна сонда со мини-полнач на двоен обвиткан банана приклучок влезови.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди