.

.

New
GREATWELL F2ROG400 Висок Капацитет 6-Месечно Филтер Поставени 400 GPD Tankless Реверзна Осмоза (RO) Вода Филтрација Систем Фаза 1 и 3

GREATWELL F2ROG400 Висок Капацитет 6-Месечно Филтер Поставени 400 GPD Tankless Реверзна Осмоза (RO) Вода Филтрација

DEN 1735.20

Количина на стоки
Достапно

Се вклопува Greatwell ROG400 RO систем.Пакетот вклучува еден PAC Композитни Филтер и еден Активиран Јаглерод за Филтер.PAC Композитни Филтер (1 Фаза, #FPAC1) : 3-во-1 јаглерод заврши филтер кој работи како комбинација на две полипропилен слоевита филтри и јаглероден филтер.Тоа ги отстранува нечистотија, рѓа, песок и други честички и полирање на вода за да се осигура подобар вкус и мирис висок квалитет H2 O.Активиран Јаглерод Филтер (3-та Фаза, #FAC1) : Апсорбира хлор, halide, органски загадувачи, мириси, и други нечистотии, кои придонесуваат за лош вкус и мирис.Овие два филтри се препорачува да се заменуваат на секои 6 до 12 месеци, во зависност од квалитетот на водата и користење.Greatwell F2 ROG400 Висок Капацитет Пре-Filter Set вклучува еден PAC Композитни Филтер и еден активниот јаглен Филтер, кои работат како Фаза 1 и 3 на ROG400 висок капацитет tankless RO систем.Првата фаза - PAC композитни филтер #FPAC1 е 3-во-1 јаглерод заврши филтер кој работи како комбинација на две полипропилен слоевита филтри и јаглероден филтер.Тоа ги отстранува нечистотија, рѓа, песок и други честички и полирање на вода за да се осигура подобар вкус и мирис висок квалитет H2 O.Третата фаза - на отпадните Филтер #FAC1 може да го апсорбира хлор, halide, органски загадувачи, мириси, и други нечистотии, кои придонесуваат за лош вкус и мирис.Препорачливо е да ги замени овие два филтри на секои 6 - 12 месеци.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди