.

.

New
#10-24 x 1 1/2 Груб Навој Машина Завртка Филипс Fillister Главата Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 3000

10-24 x 1 1/2 Груб Навој Машина Завртка Филипс Fillister Главата Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 3000

DEN 13457.52

Количина на стоки
Достапно

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-202468 Fastener Тип : Машина Завртка Филипс Fillister Head Size Опис : #x 10-24 1 1/2 Diameter/Номинална Големина : #10 Length : 1 1/2 Wrench Големина/Низ Станови : PH#2 Head Дијаметар : 0.292-0.313"Главата Висина : 0.156-0.180"Нишка на Теренот : 24 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Цинк Plated Head Тип : Fillister Drive Тип : Phillips Average Парче Тежина : 0.0111000 lbs.Машина завртки имаат подеднакво дијаметар целата должина на вратило, како спротивност на заострените завртки кои имаат укажа совет; примарно се користи за да се зацврсти машина компоненти, уреди и многу повеќе.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди