.

.

New
Unico C8306 PowerSpin HXV Хоризонтална Променлива Брзина Benchtop Центрифуга

Unico C8306 PowerSpin HXV Хоризонтална Променлива Брзина Benchtop Центрифуга

DEN 2616.00

Количина на стоки
Достапно

UNICO Power Spin HXV Серија benchtop центрифуги се економски, сигурен и супер тивок на располагање со хоризонтална или 12 место фиксна агол rotors.Хоризонтална роторот insures чисти, комплетна сепарација на мобилната компоненти дава супериорен серум или плазма примероци.Користење на хоризонтална роторот за предење Серум Сепаратор Цевки (SSTs) создава цврста униформа хоризонтална печат, намалување на ризикот од црвениот ќелија истекување и можноста на примерок влошување на состојбата.Ова е особено важно кога примерок се испраќа на тестирање.На Power Spin HXV карактеристики електронски контролирана безбедност заклучување, па на капак не може да се отвори додека на роторот е во движење.Дигитален тајмер и LCD дисплеј обезбеди на корисникот со прецизна контрола на спин циклус.Моќен brushless мотор е одржување слободни за години на сигурен употреба.Нерѓосувачки челик стража на сад е лесно да се чисти и одржува.На Power Spin HXV карактеристики Нула ВРТЕЖИ во минута безбедност заклучување, па на капак не може да се отвори додека на роторот е во движење.Дигитален тајмер и LCD дисплеј обезбеди на корисникот со прецизна контрола на спин циклус.Моќен 100 W brushless мотор е одржување слободни за години на сигурен употреба.Нерѓосувачки челик guard сад додава уште поголема заштита, а исто така е лесно да се чисти и одржува.Карактеристики : - POWERSPIN HXV ЦЕНТРИФУГА - ПРОМЕНЛИВА БРЗИНА на 500-3500 RPM - 6 МЕСТО ХОРИЗОНТАЛНА РОТОРОТ - 99 MIN.ДИГИТАЛЕН ТАЈМЕР - 6 X10 ML КАПАЦИТЕТ - МОЌНОСТ 110 V Спецификации : - Брзина (RPM) 500-3500 - Максимална RCF (g) 1777g - Дигитален Тајмер - Номинален Капацитет 6 x 15 ml - Роторот Хоризонтална - Заклучување на НУЛА ВРТЕЖИ во минута Digital - Моторни AC - Максимална Тест Цевка Големина 16 x 110 мм.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди