.

.

New
W10413645a W10238154 Вода Filter Капа Замена, Вода Filter 2, Компатибилен со EDR2RXD1-4PCS

W10413645a W10238154 Вода Filter Капа Замена, Вода Filter 2, Компатибилен со EDR2RXD1-4PCS

DEN 863.76

Количина на стоки
Достапно

Имајте на ум : Вие не може да се добиваат различни пакувани производи поради пакувањето на производот надградби.На Filter го има истиот ефект .Ве молиме обратете се до соодветната слика за моделот дека производот е погоден за.Ве молиме да бидат сигурни да се купи.Компатибилен со : W10413645 A, W10413645, W10238154, EDR2 RXD1. Најдобри Пиење Компатибилност : 100% безбеден, чист и подобро дегустација на вода,Извонредно висок квалитет и Конкурентна цена и за потрошувачите најдобар избор.БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА И ЛЕСЕН за ЗАМЕНА : Инсталирање на овој Filter во само неколку минути.Тоа е лесно да се инсталира, само цел на насоката.ИСКРЕНА ПРЕДЛОГ : Рамна 4 до 5 литри на вода преку SENMOD кертриџ пред да го користите.Ако сеуште имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Се однесуваат на соодветната слика за моделот дека производот е погоден за.Оперативен Parameters Flow го оценувате : 0.66 GPMCapacity : 6 месец / 200gallons PRESSURE : 30-125 PSI (207-852k Pa)Температура : 1-38℃ (34-100°F)Филтер живот : 6 Месеци или 200 Литри Инсталација Instruction1.Исклучи извор на вода 2.Отстранување на постојните Filter со вртење јас лево,а потоа го извади 3.Отстрани капа на нов Filter,вметнете го во и да се сврти десно за да го заклучите во место 4.Враќање на извор на вода,и да го провери тоа не е истекување 5.Се кандидира на работниот процес за 4 минути(околу 8 чаши вода )за purge6.Ресетирање замена индикатор за светло со притискање на МРАЗ ТИП копчето и ДЕТЕТО ЗАКЛУЧУВАЊЕ(или ВЛАГА КОНТРОЛА)копчето истовремено за 3 секунди .

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди